Учим сербский язык вместеПятница, 29.03.2024, 14:28

| RSS
Главная |
Меню сайта

Vic dana

Jeste li znali da
Block content

Подписка
Учим сербский язык вместе - полезные материалы

Подписаться письмом

Мини-чат

РТС :: Вести

Главная » 2012 » Август » 17 » Zorka предлагает аудиокниги (драмы) на сербском 2
08:58
Zorka предлагает аудиокниги (драмы) на сербском 2
Очередная порция аудиокниг на сербском от Zorki.

Жанр: драмы
Издательство: РАДИО БЕОГРАДА
Время звучания: общее 03:43
Тип аудиокниги: аудиоспектакль
Аудио кодек: MP3
Битрейт аудио: 32 кбит/с.  Не смотря на малый битрейт, запись профессиональная, хорошего качества и заслуживает внимания.
Описание: Вашему вниманию предоставляется еще 6 радиоспектаклей Белградского радио (Драмски програм Радио Београда), к 5 из них прилагается текст в PDF.
Источник:  Файлы предоставляются авторами для свободного скачивания на их сайте.

Драмы:
 Олга Димитријевић: ИНТЕРНАТ 00:38:19 (+ PDF)
 Симо Матавуљ: ОТКРОВЕЊЕ 00:33:11 (+ PDF)
 Дарко Тушевљаковић: СЕНКА НАШЕ ЖЕЉЕ 00:33:19 (+ PDF)
 Вуле Журић: СВЕТОЗАР ЋОРОВИЋ 00:35:28 (+ PDF)
 Илинка Чолић, Арсеније Јовановић: КОРАЦИ ПОД КАТЕДРАЛОМ 00:22:32
 Тања Марковић, Тамара Шушкић, Ана Сеферовић: ДИСКРЕТНЕ ЖЕНЕ, ДЕКОРАТИВНО ДЕТЕ, ДАНСКА ДОГА 00:41: (+ PDF)

Подробности:

Олга Димитријевић: ИНТЕРНАТ (Олга Димитријевич - ИНТЕРНАТ)

Кратак садржај: Ана и Милка упознају се у интернату у унутрашњости, у који су их родитељи послали да савладају технике прераде млека. Иако различите по темпераменту, временом их споји заједничка борба за опстанак у условима строге дисциплине интерната и сплеткарења других ученика.

Ru: Анна и Милка познакомились в интернате в обстановке,в которой они оказались когда родители отослали их чтобы овладеть техникой переработки молока.Несмотря на различия в темпераменте их объединяет борьба за существование в условиях строгой дисциплины интерната и сплетен других учеников.

Симо Матавуљ: ОТКРОВЕЊЕ (Симо Матавуль - ОТКРОВЕНИЕ)

Кратак садржај: Драматично откривање судбинске љубави двадесет година пошто је могућност за њу изгубљена, потрошена. Суптилно откривање трагичности самог живота и животних избора, који заправо нису избори, успоставља директну мотивацијску везу са причом „Мртви" Џемса Џојса.

Ru: Драматично обнаружить после 20 лет что любовь всей жизни не возможна, все возможности осуществления потеряны.Достаточно тонкий вопрос о трагичности самой жизни и выбора который мы делаем в жизни,который на самом деле не выбор.Все это отсылает нас к притчи «Мертвые» Цемса Цойса.

Дарко Тушевљаковић: СЕНКА НАШЕ ЖЕЉЕ (Дарко Тушевљакович - Тени наших желаний)

Кратак садржај: Док нестрпљиво очекује повратак свог ујака и хероја из детињства, Данијелу Исакову почиње да се привиђа чудна девојка у околини старе панчевачке свиларе. Испрва уверен да је реч о пролазној слабости и сомнабулији, по доласку ујака, Данијел уочава погубан утицај који овај мистериозни рођак има на његову породицу. У потрази за одговорима на питања из породичне прошлости, Данијелу помаже верни друг Мартин и скривена симпатија Жељка.

Ru: Даниэлю, пока он нетерпеливо ждал возвращения своего дядьки и героя детства, привиделась чудная девушка в окрестностях старой шелкопрядной фабрики.Изначально уверенный что речь идет о болезненном воображении и сомнамбулизме,по возвращении дяди, Даниэль замечает пагубное воздействие которое оказывает этот мистичный родственник на его семью.В поисках ответов на вопросы о прошлом семьи Даниэлю поможет его верный друг Мартин и его тайная симпатия Желька.

Вуле Журић: СВЕТОЗАР ЋОРОВИЋ (Вуле Журич - СВЕТОЗАР ЧОРОВИЧ)

Кратак садржај: Драма о писцу чији су се приватни и јавни живот густо преплитали и поклапали, углавном по цену потпуног потчињавања приватног живота јавном. Осветљавање Ћоровићевог лика посредно утиче на осветљавање целог једног духовног миљеа испуњеног деловањем других значајних писаца и јавних делатника.

Ru: Драма о писателе,чья личная и публичная жизнь тесно переплетается,в основном за счет полного подчинения личного общественному.

Илинка Чолић, Арсеније Јовановић: КОРАЦИ ПОД КАТЕДРАЛОМ (Илинка Чолич, Арсений Јованович - Шаги под кафедральным собором)

Кратак садржај: Награђен на прошлогодишњем конкурсу Радио Београда у категорији апстрактно радиофонијско дело, овај пројекат представља трагање за људским подсвесним и судбинским у тамним и густим звуцима подземља, уз кратке симболичне цитате из Гетеовог Фауста.

Ru:Постановка имеет награду на конкурсе Радио Белграда в прошлом году ,в категории Абстрактное радио дело.
 Этот проект представляет собой исследование темных уголков людских душ.

Тања Марковић, Тамара Шушкић, Ана Сеферовић: ДИСКРЕТНЕ ЖЕНЕ, ДЕКОРАТИВНО ДЕТЕ, ДАНСКА ДОГА
(Таня Маркович, Тамара Шушкич, Ана Сеферович - Сдержанные женщины,декоративный ребенок, дневное происшествие)

Кратак садржај: Неколико верзија једне исте сцене у животу породице којом доминирају жене. Једно дете изгубљено у привиду дијалога између мајке, баке и тетке. Мушкарци присутни у жудњама, фантазијама, али и реалним односима са протагонисткињама, испуњеним презиром, неповерењем, стидом. Немогућност успостављања блискости. Самозадовољно причање увек истих прича у којима је прошлост боља и прихватљивија верзија садашњости. Већ виђена бесконачност трајања заснованог на илузијама заљубљивања, увек погрешним љубавним сусретима, самозаваравању, лажном преузимању одговорности мајчинства или очинства. Немогућност да се формира релативно кохерентна слика прошлости поуздајући се у сопствено искуство и сећање.

RU:Несколько версий реалистичных сцен жизни семьи, в которой доминируют женщины. Из за бесконечных перебранок между матерью,бабушкой и теткой страдает ребенок.


Надеюсь будет полезно. Всего доброго.
Zorka

Большое спасибо Zorke!
Просмотров: 2439 | Добавил: dalekod | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 Елена  
0
Зорка краљица си

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • "Сербско-русский" и "Русско-сербский" онлайн словари

  • Блог о Сербии и Балканах. Самоучитель, учебник сербского языка.

  • "Почтовый Голубь" - Школа начинающих рассылководов.

  • Иняз-спорт - тренировка иностранных языков



  • Статистика

    Опрос
    Како се опуштате?
    Всего ответов: 157

    Облако тегов


    Copyright Dushko © 2024
    Сделать бесплатный сайт с uCoz